Jdi na obsah Jdi na menu
 

Novinky

20. 6. 2011 - Takže, jak jsem psal v úvodu, že prozatím nemám důvod měnit svůj současný fotoaparát  Panasonic FZ28 ,musím nově uvést změnu... Ano, tento skvělý nástroj jsem včera prodal . Má fotografická touha směřuje k zrcadlovce NIKON 3100  .                    

is.jpg           Až došetřím, spolupráci s ní Vám představím...     

____________________________________________________________________________

15. 8. 2011 -  Nepředstavím, protože fotky z výše uvedeného Nikonu k ukazování doopravdy nebyly, bohužel. Prostě  jsem ji koupil, vyzkoušel a po měsíci prodal! Důvod? Nespokojenost! Nedokázal jsem se smířit s ostrostí, barevným tónem a celkovou vyvážeností. Vím, že píchnu do vosího hnízda, vím, že to " papírově " není možné, ale můj předchozí fotoaparát dokázal nafotit lepší snímky a to při jeho poloviční ceně. Takže Nikon šel z domu a já budu pkračovat v Lumixech. Současné modely, co jsou na trhu, byly údajně nepovedené ( vysoké zrno i při nízkéme ISO ), takže si počkám na nástupce. Velice pravděpodobně to bude přístroj Panasonic Lumix DMC - FZ 48 ( nebo si počkám na nástupce FZ100, který bude mít údajně nový čip ).

 110726pana_01.jpg Tak to je on, předběžné rezence a první snímky jsou velice pozitivní. No, ono to sklo od " Leiky " bude mít asi něco do sebe .  Už se těším a věřím, že nebudu litovat...

 

____________________________________________________________________________

28. 8. 2011 - FZ48 už je týden v prodeji a i když ukázkové snímky vypadají lépe než u předchůdce, nijak zvlášt kvalitou nadšený nejsem. Recenzí je taky poskrovnu a tak stále vyčkávám. Velice dobrou zprávou ovšem je, že jsem na zahraničních serverech objevil tiskovou zprávu Panasonicu a to z 26. 8. 2011, kdy oznamují nástupce FZ100. Jedná se o typové označení FZ150, vypadá dost solidně a uvedená startovací cena 499$ je taky hodně zajímavá! Na trzích by se měl objevit koncem září. Je to cena podobná jako FZ48, ale FZ150 má MOS čip, sáňky na blesk, Full HD video a např. výklopný display! Pokud i český dovozce dodorží dolarový ekvivalent ( cca. 8500Kč ), není co řešit, prostě jej kupuji .

666-panasoniclumixdmcfz150slant_1314347165.jpg  Vím, že pro laika vypadají všechny UZ od Panasonicu už dlouhou dobu stejné, ale při bližším prohlížení ( a na ostatních obrázcích ) jsou rozdíly znatelné. Ano, myslím, že toto bude pro mně " to pravé ořechové " .Teď jen ten měsíc nějak vydržet s prázdnýma rukama  ...